IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Skargi i zażalenia

Go down 
+11
Ava
Dane
Xavier
Dio
Gregor
Aidan
Noah
Ghost
Andrew
Donatien Moretti
Lucius
15 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Lucius
Postać zawieszona



Liczba postów : 359
Join date : 08/11/2013

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Lis 19, 2013 2:37 pm

Jeżeli cokolwiek się nie podoba lub nie działa w prawidłowy sposób, może jakiś użytkownik Was denerwuje, albo co gorsza administrator, to wylejcie swoje żale w tym miejscu.
Nie duście tego w sobie i nie rozpowiadajcie plotek po kątach.
Powrót do góry Go down
Donatien Moretti
Nauczyciel włoskiego
Donatien Moretti


Liczba postów : 115
Join date : 13/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Sty 21, 2014 4:36 pm

Skarżę się i żalę!

Szanowni Państwo,
Skoro tak bardzo chcecie wziąć sobie do serca moje uwagi i są one dla was takie ważne. Nie sądzicie, że obecny system oceniania kart postaci jest wadliwy? Czepiacie się przecinków, a nie poprawiacie ewidentnych błędów rzeczowych. Mam nieodparte wrażenie, że często ocenie nie podlega karta, a sam autor. Robicie to w obraźliwy (nie w sensie inwektyw), ofensywny sposób. Nawet ja nie pozwalam sobie na krytyczne, publiczne uwagi względem konkretnych osób.  A wy, jako administracja, macie chyba dawać przykład. Możecie to napisać na PW, a nie zarzucać komuś brak podstawowej wiedzy. Wytłumaczyć, a nie popisywać się znajomością gramatyki. Dla mnie zresztą to raczej popisy małostkowości. Zapominacie, że forum tworzą użytkownicy, a nie moderatorzy.
Mam zastrzeżenia dotyczące tematu z ostrzeżeniami. Można ostrzec użytkownika prywatnie, a nie napiętnować publicznie. Zresztą kiedyś, na tym forum, takie sprawy załatwiało się przez rozmowę na gg, skypie, przez PW. Dać ludziom władzę, a zaczną jej nadużywać.
Z poważaniem,
Wiecznie Niezadowolony
Na koniec Alan dla was:
Skargi i zażalenia Images?q=tbn:ANd9GcSY9r24I6Unf31lUORrSNhjGo_MUleG8gsDgKgcjQckbIFbaW4q

Obawiam się, że jeśli jest tu jakiś błąd interpunkcyjny, to skupicie się na nim, a nie na treści.
Powrót do góry Go down
Andrew

Andrew


Liczba postów : 40
Join date : 11/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Sty 21, 2014 5:16 pm

Skoro już jest temat to - popieram pana wyżej. W Karcie Postaci najważniejsza jest treść, a nie to, że brakuje jednego przecinka gdzieś. Nie każdy jest orłem z gramatyki/interpunkcji i to powinno się zaakceptować. Owszem, wiedza z podstawówki, ale nikt nie ma pamięci absolutnej i wiele rzeczy się zapomina. Skoncentrujcie się na treści Karty, na tym czy ma sens i czy fakty są ze sobą zgodne, a nie na tym, że tu i tu nie ma przecinka.
Dziękuję za uwagę~
Powrót do góry Go down
Ghost
Nauczyciel chemii
Ghost


Liczba postów : 50
Join date : 16/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Sty 21, 2014 7:01 pm

Polać panom powyżej. Taki system oceniania karty szybko wam użytkowników odstraszy. Słowo do słowa, jedni pochwalą forum gdzieś indziej, ale zaraz przestrzegą, że żeby dostać akceptację, należy być geniuszem gramatycznym. I co, cały zapał potencjalnego gracza pryska jak bańka mydlana.
Na starych Gakuenach ten system był normalny. Nie widzę powodu, dla którego to się tak zmieniło.

A gdyby ktoś miał dyskeksję,dysortografię czy inną przypadłość? Nadal zarzucicie mu brak podstawowej wiedzy z podstawówki?
Powrót do góry Go down
Lucius
Postać zawieszona



Liczba postów : 359
Join date : 08/11/2013

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Sty 21, 2014 7:11 pm

Rozumiemy i przyjęliśmy do wiadomości.
Dziękujemy.
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Sty 21, 2014 10:21 pm

Pora, abym i ja się wypowiedział. Po pierwsze, system sprawdzania kart jest dobry, a to, że administracja patrzy na pisownie i przecinki, to oznacza, że chce, aby jako tako w miarę można było pięknie prezentować nasz poziom człowieczeństwa.
Druga sprawa. Uważacie, że to my pierwsi od razu skaczemy na was jak na psy? Wolne żarty. Bo z tego co widzę jest zupełnie odwrotnie. Zamiast dostosować się do naszych zaleceń, poprawić to co trzeba, to od razu się bulwersujecie mówiąc, że się czepiamy i nie mamy do tego prawa. Wybaczcie, ale jest to forum oparte na realiach, a nie na fantasy. Wszystko ma swoje granice. Jeśli wam się ten system nie podoba, to możecie mieć pretensje do siebie, skoro nie umiecie czytać ze zrozumieniem. Fakt, i ja zapominam o przecinkach, ale jakoś się nie bulwersuje kiedy ktoś mi uwagę na ten temat zwraca. Ba! Nawet je poprawiam. Jesteśmy Polakami, powinniśmy mieć ortografię i gramatykę przynajmniej na poziomie technikum/ogólniaka, a nie dzieci, które nie ukończyły podstawówki.
Po trzecie:

Cytat :
Wytłumaczyć, a nie popisywać się znajomością gramatyki. Dla mnie zresztą to raczej popisy małostkowości. Zapominacie, że forum tworzą użytkownicy, a nie moderatorzy.
Mam zastrzeżenia dotyczące tematu z ostrzeżeniami. Można ostrzec użytkownika prywatnie, a nie napiętnować publicznie. Zresztą kiedyś, na tym forum, takie sprawy załatwiało się przez rozmowę na gg, skypie, przez PW. Dać ludziom władzę, a zaczną jej nadużywać.

Przepraszam bardzo, ale wytykanie błędów to jest akurat wytłumaczenie, a nie popisywaniem się, kto co umie. Błąd. Forum tworzą i moderatorzy i użytkownicy. Brak moderatorów równa się z brakiem grania na forum, a brak użytkowników, brakiem rozwinięcia się.
Ostrzeżenia leciał na PW i co z tego? Użytkownik i tak nadal robił to samo i tak. Nie wierzysz? Screeny można nawet pokazać z datami i godzinami. Tu nie ma problemu.
Mówisz o tym co kiedyś. Kiedyś panował tu wielki jeden bałagan. Twierdzisz, że nadużywamy władzy? Sorry, ale jakby nie patrzeć, gdybym czegoś nie zrobił, to forum upadłoby już dawno temu. Dobrze o tym wie każdy. Charlie się wypiął, zniknął, a reszta administracji postąpiła podobnie. I nie mów, że nie.


Cytat :
Skoro już jest temat to - popieram pana wyżej. W Karcie Postaci najważniejsza jest treść, a nie to, że brakuje jednego przecinka gdzieś. Nie każdy jest orłem z gramatyki/interpunkcji i to powinno się zaakceptować. Owszem, wiedza z podstawówki, ale nikt nie ma pamięci absolutnej i wiele rzeczy się zapomina. Skoncentrujcie się na treści Karty, na tym czy ma sens i czy fakty są ze sobą zgodne, a nie na tym, że tu i tu nie ma przecinka.
Dziękuję za uwagę~

Owszem. Treść jest najważniejsza, ale niekiedy jest kompletnie bez sensu. Wiele rzeczy się zapomina? Nawet dzieciak wie, że przecinki stawia się przed "że". To jest podstawa.


Cytat :
Polać panom powyżej. Taki system oceniania karty szybko wam użytkowników odstraszy. Słowo do słowa, jedni pochwalą forum gdzieś indziej, ale zaraz przestrzegą, że żeby dostać akceptację, należy być geniuszem gramatycznym. I co, cały zapał potencjalnego gracza pryska jak bańka mydlana.
Na starych Gakuenach ten system był normalny. Nie widzę powodu, dla którego to się tak zmieniło.

A gdyby ktoś miał dyskeksję,dysortografię czy inną przypadłość? Nadal zarzucicie mu brak podstawowej wiedzy z podstawówki?

Na starym Gakuenie nikt nie zwracał uwagi na nic. Nie oszukujmy się. Gdyby ktoś miał taką przypadłość, mogły to napisać i problemu by nie było, a my jako administracja byśmy pomogli.


Ostatnio zmieniony przez Noah dnia Wto Sty 21, 2014 11:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Sty 21, 2014 11:48 pm

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Nie róbcie z użytkowników idiotów, proszę, bo tak to nie działa. A niestety tak wygląda. I tak dla podkreślenia: nie piszę tego po to, aby wam "dokopać". Wy stworzyliście forum, racja, szczerze nie wiem w jakim konkretnie składzie, ale nie będę wielbić Kotoriego, ani Ciebie, za to, że ono funkcjonuje (nie od tego są użytkownicy), ale podobne pretensje o to, że rozmawiamy o  problemach są... Śmieszne. Od tego jest ten temat. Jeśli nie pasuje wam to, usuńcie go wraz z postami.
Co zaś się tyczy samego problemu... Nie zgłosił go jeden użytkownik, a kilka osób. Zresztą rzecz nie polega na tym, aby robić jakieś ankiety, wykłócać się i przelicytowywać. To po prostu o czymś świadczy.

System sprawdzania KP niekoniecznie jest dobry. Chcecie się przyłożyć? Jasne, to zrozumiałe. Moderatorzy, administratorzy, po prostu ludzie od tego, mają prawo się przyczepić, ale raz: robią to w sposób arogancki, wywyższając się, dwa: pisanie "nie umiesz stawiać przecinków" niewiele zmieni. Selekcja jest potrzebna, ba konieczna, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Jeśli chcecie podnieść poziom na forum, pilnuje wątków fabularnych. Podnieście minimalną liczbę zdań w poście do 15. Czytajcie ze zrozumieniem i odnieście treść z Karty do świata rzeczywistego. Znowu przypominam, że pisanie tego nie ma na uwadze obrażenia was, a wyjaśnienie sytuacji i poprawę jej. Wracając do niekoniecznie przyjemnego tonu… Uważasz, że to zdanie trzyma poziom?
Cytat :
„Kiedyś panował tu wielki jeden bałagan. Twierdzisz, że nadużywamy władzy? Sory, ale jakby nie patrzeć, gdybym czegoś nie zrobił to forum upadłoby już dawno temu.”
Niekoniecznie. Nazwałabym to brakiem kultury, szacunku do innych i żenującą próbą przeforsowania swojego zdania za pomocą tytułu admina.
Cytat :
„Owszem. Treść jest najważniejsza, ale niekiedy jest kompletnie bezsensu. Wiele rzeczy się zapomina? Nawet dzieciak wie, że przecinki stawia się przed "że". To jest podstawa.”
Jasne, ale możesz upomnieć kulturalnie, bo wszyscy jesteśmy ludźmi? A o to w dużej mierze się rozchodzi.
Cytat :
„Na starym Gakuenie nikt nie zwracał uwagi na nic. Nie oszukujmy się. Gdyby ktoś miał taką przypadłość, mogły to napisać i problemu by nie było, a my jako administracja byśmy pomogli.”
Więc, jeśli napisałabym w KP, bądź wysłała do was wiadomość z podobną informacją, darowalibyście sobie ironię? I złośliwość? A bez niej, przy potknięciach, od razu podchodzili z jadem? Mam dysleksję i dysortografię (o właśnie, więc skoro wszyscy wezmą to pod uwagę, to proszę o zignorowanie jakiś rażących błędów, czy przekręconych wyrazów, bo chodzi o treść) ale niezależnie do tego każdy użytkownik, KAŻDY, zasługuje na chociaż minimalny szacunek, dopóki naprawdę nie pojawi się powód do zbanowania go.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, obraziłam, i wszyscy podejdą do tego z trzeźwym umysłem.
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Sty 21, 2014 11:56 pm

Ja to zrozumiem. Powiem tak, jeśli ktoś chce o tym porozmawiać, to jestem w stanie wysłuchać was na gg. Nie dlatego, że się cykam czy unikam zbiorowego udzielenia odpowiedzi. Tylko dlatego, że moim zdaniem jest to temat zbędny, a i tak wiem, że większość nawet tego nie czyta. Nie chce nikogo obrazić, ani też zniechęcić. Po prostu bardziej jestem dostępny na gg. Jeśli ktoś go nie ma, a chce dostać, zapraszam na PW. Tymczasem zakończmy ten temat, za nim powstanie wielka kłótnia z tego powodu.
Powrót do góry Go down
Aidan

Aidan


Liczba postów : 90
Join date : 12/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptySro Sty 22, 2014 12:13 am

Przejrzałem moją kartę. Znalazłem kilka literówek i parę zbłąkanych przecinków. Dlaczego nikt nie zatroszczył się, by mi je wskazać? Jestem niepocieszony.

Widzę to tak.
Na starym forum, że tak to ujmę, przechodziło wszystko. Wszystko. Drażniło mnie to wręcz bezbrzeżnie. Ale zaprezentowana nam niedawno szopka pod hasłem perfekcji i zaszczuwania użytkowników była drażniąca tylko nieznacznie mniej.
Żeby było jasne - jestem daleki od tego, by bronić kogokolwiek. Równie daleki od tego, by zachęcać do zaprzestania dbałości o poprawność treści zamieszczanych na forum. Apeluję tylko o jedno: umiar. I może odrobinka luzu, bo napinanie się i bulwersowanie nikomu nie wyjdzie na zdrowie. Tym bardziej, że jesteśmy tu wszyscy, jak mniemam, w celach ludycznych, a nie powodowani świętą, męczeńską misją edukowania internautów (chociaż przyznaję, mnie też czasem rączki świerzbią).
Dbacie o poziom? Świetnie! Ale pamiętajcie, że jeśli przyjmiecie postawę "nie podoba się, to won" forum naprawdę długo nie pociągnie, a nawet jeśli - atmosfera będzie co najmniej fatalna.
Pominę już kwestię, że atakuje się użytkownika, który połaszczył się na rangę "zaklepaną" przez spóźnionego administratora, a karty, które mimo poprawności interpunkcyjnej, przedstawiają w mojej prywatnej opinii żenujący poziom merytoryczny pod powłoczką lania wody wychwala się pod niebiosa. Kwestia gustu, rozumiem. Ale wiecie, że wam to robi czarny PR?

Absolutnie nie bronię agresywnych i wulgarnych wypowiedzi ze strony użytkowników (chociaż każdy ma prawo się czasem zirytować, a agresja rodzi agresję, więc peace~ ), ale pragnę potępić pomysł tematu z ostrzeniami. Takie rzeczy załatwia się prywatnie. Zdaje się, że o ewentualnych ostrzeżeniach można przeczytać w profilu, gdyby kogoś to interesowało. Ale publiczne piętnowanie daje nam iluzję pręgierza i tyrańskich rządów, a nie miłej i spokojnej koegzystencji, jaka na forum tego typu panować powinna.
Za to hejterzy, którzy przez naganne zachowanie będą pragnęli zwrócić na siebie uwagę z pewnością będą zachwyceni.

Chill out, skarbeńki. Poważnie.

Ps. Ok, Noah mnie wyprzedził. Ubolewam.
Ale jeśli nie chcieliście publicznych narzekań trzeba było nie tworzyć takiego tematu. Nie zamiatajcie pod dywan, nie jesteśmy w rządzie.
Buziaczki
Powrót do góry Go down
Gregor
Melancholik
Germanista
Nauczyciel filozofii
Gregor


Liczba postów : 1323
Join date : 13/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptySro Sty 22, 2014 1:20 am

Blabla blablabla, bla, blabla.
O kant dupy to potłuc. Wina zawsze leży po obydwu stronach.
Powrót do góry Go down
Dio

Dio


Liczba postów : 50
Join date : 19/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptySro Sty 22, 2014 9:09 am

Ja to powiem tylko jedno. Przeraziłem się, gdy ktoś (nie pamiętam już kto), napisał, że dawał do sprawdzenia swoją KP polonistce, żeby sprawdziła mu błędy, zanim ją dodał na forum.

Nie, poważnie. SERIOUSLY?

Poprawność poprawnością, ale tak jak Aidan pisze, może troche umiaru? Po co tu jesteśmy? Żeby się wykłócać o przecinki czy dobrze bawić, pisząc wspólne yaoice?
Powrót do góry Go down
Donatien Moretti
Nauczyciel włoskiego
Donatien Moretti


Liczba postów : 115
Join date : 13/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptySro Sty 22, 2014 10:36 am

Wina jest po środku, a prawda po obu stronach!

Droga administracjo i moderacjo!
Zauważyliście ilu użytkowników zareagowało? Nie wydało wam się to podejrzane? A większość z nich ma jednak podstawową wiedzę. To nasuwa trop, że problem nie jest w przecinkach, a jednak w sposobie informowania o ich braku w rażąco nieprzyjemny sposób. Jak to przyszło mi usłyszeć w pracy "Korektę robimy z dystansem".
Skoro ostrzeżenia na PW nie wystarczą... to publiczne niczego nie zmienią. Nie atakujcie użytkowników, oni też są fajni.

Drodzy użytkownicy i użytkowniczki(feministki)!
Ze swojej strony zobowiążmy się wrzucać kartę do Worda, nadusić F7 i wszystkie przecinki przed "że" powinny się  magicznie pojawić. Z większymi problemami, niewynikającymi z lenistwa - podeślijcie kartę komuś ogarniętemu albo mojej skromnej osobie i zobaczymy, co da się z tym zrobić.


Alan z misiem miał zahamować wasze kłótliwe zapędy.

Aidan, miałeś malować kosmos, a nie dawać się prowokować! *zbiera wszystkie buziaki i chowa do kieszeni*
Powrót do góry Go down
Lucius
Postać zawieszona



Liczba postów : 359
Join date : 08/11/2013

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptySro Sty 22, 2014 11:20 am

Pozwolę sobie już zakończyć tę dyskusję, bo dalsze jej kontynuowanie będzie jedynie samozapalającym się kołem wzajemnej nienawiści.

Administracja i osoby odpowiedzialne za forum zrozumiały, o co Wam chodzi. Nie zmienimy ani świata, ani tym bardziej naszej małej społeczności. Błędy będą zawsze - w końcu jesteśmy ludźmi i mamy prawo do ich popełniania.
Sam jestem osobą, która pracuje z tekstem i na co dzień musi go edytować, jednak po to są właśnie tacy ludzie, by inni mogli te, czy inne błędy popełniać (a sam nie jestem idealny i zdaję sobie z tego sprawę).
Komentarz powinien być radą, a nie dyskryminacją oraz wytykaniem niedoskonałości drugiej osoby. Postaramy się więc, by w taki sposób to wyglądało, bo faktycznie miło by było zachować sensowny poziom zwłaszcza na forum, gdzie wszystko opiera się na zapisie. Praktyka czyni mistrza i tej zasady się trzymajmy.

Co do ostrzeżeń - wszystko miało być jawne, by później nie pojawiały się niestworzone historie związane z przypadkami "niesprawiedliwie wystosowanych upomnień". Nie podoba się taka forma - odejdziemy od niej. Po krzyku dla obu stron, bo dla nas to też nie jest przyjemne, a przynajmniej dla mnie.

Jeżeli ktoś faktycznie boi się, że karta nie przejdzie przez przecinki lub inne błędy, to można wersję roboczą wysłać i do mnie, co uczyniło kilka osób. Nie zostali zjedzeni. Zapewniamy, że podchodzimy do sprawdzania po obiedzie.
Ja zawsze służę pomocą taką, czy inną.

Ze swojej strony przepraszam za zaistniałą sytuację.
Postarajmy się - wszyscy - by teraz było już tylko lepiej.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyNie Mar 23, 2014 11:15 am

Przyszedłem się pożalić!
Ja chcę wiosnę! D: Ciągle ta zima i zima przygnębiająca... Zimna i nudna i ciemna... Nie lubię zimy.
Zaprośmy na forum wiosnę!
Powrót do góry Go down
Xavier

Xavier


Liczba postów : 170
Join date : 11/02/2014
Skąd : United Kingdom - Bristol

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyNie Mar 23, 2014 10:24 pm

Ja bym się chciał czepić za coś takiego, jak umieszczanie realnych ale poprzerabianych zdjęć oraz gifów (Przykładowo sygnatura pana Donatiena) w podpisach. Skoro wszystko ma się tu opierać na klimatach rysowanych, wypadałoby by niektóre forumowe jednostki przystosowały się do ogółu i robiły sobie sygnatury-nie-realne. No i nie podoba mi się też umieszczanie realnych zdjęć, nawet dla żartów na forum. To nie wygląda zbyt ładnie. Jeśli są jakieś tematy, np. gifowiska czy tym podobne w których takie rzeczy są dozwolone to okej, nie ma problemu ale miło by było, gdyby jednak do codziennych tematów się taki szajs nie wkradał.
Powrót do góry Go down
Donatien Moretti
Nauczyciel włoskiego
Donatien Moretti


Liczba postów : 115
Join date : 13/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyNie Mar 23, 2014 11:03 pm

Jedynym powodem, dla którego w avatarze nie ma się zdjęcia realnej osoby jest prawo do wizerunku i pewnie to, że dziwnie by się grało ze zniewieściałym Deepem. A z tego co wiem to... forum dzieje się w klimacie realnym, a nie rysowanym. Jest mi niezmiernie przykro, że nie rozumiesz "nieśmiesznego" żartu z wstawianiem wszędzie Alana Rickmana, ale pewnie wymagam za dużo.
Kochani moi... strasznie się spinacie o niesamowite bzdury. Let's have fun. Jeżeli petycję o zmianę mojej sygnatury podpisze piętnastu użytkowników (lista z nickami trafia do mnie, mwahaha) to ugnę się pod presją społeczeństwa.

A przede wszystkim. Dostosować się muszę do regulaminu, a nie Twojego widzi mi się.

Z buziaczkami i głębokim poważaniem,
Creepy fan Alana Rickamana
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyPon Mar 24, 2014 3:43 pm

Buahahaheheee... Nie ogarniam oburzenia realnymi gifami. Bo ava co prawda nie zniósłbym realnego, ale gify mnie nie rażą o ile nie są oczojebne i napastliwe. Już bardziej rażą mnie jakieś wielgachne rysunki rzucające mi się do ślepi jaskrawością i mnogością barw.
Swoją drogą Donek, ładniej mu w przetłuszczonych czarnych. Siwizna go postarza xD

PS. A co z wiosną? D:
Powrót do góry Go down
Xavier

Xavier


Liczba postów : 170
Join date : 11/02/2014
Skąd : United Kingdom - Bristol

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyPon Mar 24, 2014 8:17 pm

W sumie, to nie jest nawet ból dupy o to, że pewne jednostki na forum takie gify/zdjęcia realne mają - to po prostu wyrażenie swojego zdania, po to ten temat został tu założony. Żeby można było narzekać do woli bez spotkania się z oburzeniem ze strony wcześniej wymienionego, w tym przypadku naszego ukochanego Donatiena. Powinien zostać wprowadzony punkt do regulaminu mówiący o tym, że takie realne pierdoły nie mają prawa bytu na co dzień, jedynie w specjalnych tematach. I nie, forum nie opiera się w 100% realizmie bo wykorzystujemy jako swoje avatary i tym podobne prace rysunkowe. To znaczy, że chociaż trzymamy się koncepcji i głównego tematu świata realnego to dalej, pod względem graficznym mamy na logikę narzuconą tematykę mangi/anime/fantasy czy semi realistic, chociażby. Normalnie realne ze świata prawdziwego rzeczy po prostu tu nie pasują. Gdyby to było forum, na którym takie rzeczy są naprawdę na porządku dziennym, na którym podkradamy wyglądy prawdziwych istniejących ludzi - nic bym nie mówił, okej taki motyw. Ale tutaj wydaje mi się, że tak nie jest. Robienie tej listy z 15 użytkownikami to chyba jawna kpina. Gdyby któryś z adminów wprowadził taki zakaz nie miałbyś innego wyjścia, gdybyś nie chciał się przystosować po kilku upomnieniach albo ktoś by ci daną rzecz wykasował, albo pewnie zostałbyś wypieprzony z forum. Gdybym miał forum i był na nim władzą wyższą, właśnie tak bym z nieposłusznymi jednostkami robił, bez pierdzielenia się jak gdyby byli nie wiadomo jakimi alfami i omegami które z łaski na uciechę idą na kompromisy. No ale - to nie do mnie tutaj należy ostatnie zdanie i raczej nikomu tutaj nie mogę narzucić nagłej zmiany. Po prostu mi się to osobiście nie podoba i tyle, moim zdaniem sprawia to, że forum staje się mniej atrakcyjne bo jest popieprzeniem z popierdoleniem zamiast ładnie zachowanym schematem. A i Donatienie - Napisanie czegoś takiego, że chyba za dużo ode mnie wymagasz w kwestii humoru i wstawiania niektórych popierdółek brzmi trochę tak, jak gdybyś uznawał mnie za człowieka upośledzonego, który nie spełnia twoich wygórowanych oczekiwań. Nie, żebym coś do ciebie miał bo nie o to tu chodzi. I nawet się o to nie bulwersuje, po prostu tak to według mnie w pierwszej chwili zabrzmiało i nie czuje się po tym jakoś szczególnie i szalenie dobrze.

Z wzajemnym poważaniem.
Powrót do góry Go down
Dane
Przewodniczący Rady Uczniowskiej
Dane


Liczba postów : 42
Join date : 05/11/2013
Age : 26

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Mar 25, 2014 9:10 pm

Cytat :
Dostosować się muszę do regulaminu, a nie Twojego widzi mi się.

Regulamin obliguje Cię do zmiany sygnatury. Swoją drogą, nie wiem jakim cudem jeszcze masz taką, ponieważ niemalże trzy tygodnie temu napisałem Lucisowi, Noah i Avie, żeby coś z tym zrobili (biorąc pod uwagę, że sam nie mam równych im uprawnień, jako że jestem, na dobrą sprawę, jedynie grafikiem). I teraz w mojej głowie rodzi się pytanie: nie dostałeś od nich żadnej wiadomości czy ją olałeś?

A rozwiązując kwestię, ponieważ akurat czuję, że tą sprawą mogę się zająć – zdjęć, gifów przedstawiających realne osoby i artów do złudzenia przypominających takowe mieć w profilu (na avatarze/w podpisie/w KP) NIE MOŻNA, zgodnie z 3. punktem regulaminu dot. avatarów i podpisów, skarga Xaviera jest tu więc jak najbardziej zasadna.

Jeśli ktoś ma w profilu realne zdjęcie/gif, jest zobowiązany do jego usunięcia/zmiany na inny, bardziej adekwatny.


PS
Cytat :
A z tego co wiem to... forum dzieje się w klimacie realnym, a nie rysowanym.

Nie kwestionuję Twojej zdolności percepcji, ale chyba zauważyłeś, że całość oficjalnych (tj. wchodzących w skład szaty graficznej) grafik na forum jest mangowa? Mam na myśli to, że z tego, co wiem, wynika, iż na Yaoi Gakuenie nigdy nie było realnej grafiki, skąd więc w ogóle pomysł? X_x
Powrót do góry Go down
Ava

Ava


Liczba postów : 145
Join date : 27/11/2013

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Mar 25, 2014 9:20 pm

Cytat :
A z tego co wiem to... forum dzieje się w klimacie realnym, a nie rysowanym.
To trochę jakby dwa światy się ze sobą zderzyły. Klimat forum, a jego szata graficzna to dwie zupełnie odrębne sprawy. Akcja fabularna dzieje się w klimacie realnym, szata i jej grafika zaś trzymają się klimatu rysowanego, do którego należy się przystosować, aby nie psuć, hm... ogólnej estetyki.

I bez zbędnego gadania, bo nie będę się rozpisywał: całkowicie zgadzam się z powyższym.

Z buziaczkami i głębokim poważaniem,
Ten-który-ma-dość-bullshitu.
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Mar 25, 2014 11:02 pm

Mogę być debilem, ale dam sobie kutasa obciąć, iż:
Cytat :
Powinien zostać wprowadzony punkt do regulaminu mówiący o tym, że takie realne pierdoły nie mają prawa bytu na co dzień, jedynie w specjalnych tematach.
Jest taki punkt w regulaminie.
A oto dowód.
Cytat :
3. Obrazek musi być w klimatach forum (nie fantasy), o maksymalnych wymiarach 250 px szerokości i 420 px wysokości. Zabrania się używania zdjęć oraz obrazków do złudzenia je przypominające. Avatar ma być szeroko rozumianą grafiką (digital art).

Także proszę serio o czytanie ze zrozumieniem. Zdjęcia realne idą do kasacji. Gołgoł usunąć.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Mar 25, 2014 11:08 pm

Wybaczcie, że się wtrącę, ale... Co do trzeciego punktu w regulaminie, to nie było dokładnie wyjaśnione, że do sygnatur również to się tyczy. Owe zdanie można w różny sposób zinterpretować. Dla mnie jest zrozumiałe, że nie wypada, czy nie wolno, ale mimo wszystko... Powinniście zaznaczyć, że do sygnatur również nie można używać realnych zdjęć/gifów/czegokolwiek realnego, by uniknąć taki sytuacji. Zaznaczam, że się nie czepiam, tylko wyrażam, co myślę, o!
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Mar 25, 2014 11:12 pm

Przecież wyraźnie jest napisane, że zabrania się używania zdjęć. To chyba logiczne, że tyczy się to wszystkiego, zarówno avatarów jak i sygnatur.
Gdyby dotyczyło to tylko avatarów, było by sformułowane: Zabrania się umieszczania zdjęć jako avatar.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Mar 25, 2014 11:15 pm

Hm, całkiem możliwe, ale mimo wszystko wymiary są podane tylko do awataru, więc to może użytkownika zmylić. Może, a nie musi. Po prostu powiadam, że lepiej będzie jakoś to zaznaczyć, aczkolwiek zrobicie co będzie za słuszne.
Powrót do góry Go down
Aidan

Aidan


Liczba postów : 90
Join date : 12/01/2014

Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia EmptyWto Mar 25, 2014 11:18 pm

A ja bym interpretował ten podpunkt jako dotyczący tylko awatarów. Sugeruję przeredagować.

Ps. Zapomniałem, że na tym forum jest tylu adminów! *.* Chyba następnym razem, kiedy ktoś poskarży się, że jego karta długo wisi nie sprawdzona zrobię mu dobrze i wstawię sobie zdjęcie w ava. <3
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Skargi i zażalenia Empty
PisanieTemat: Re: Skargi i zażalenia   Skargi i zażalenia Empty

Powrót do góry Go down
 
Skargi i zażalenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Yaoi Gakuen :: Ważne informacje :: Ogłoszenia :: ∎ Kącik użytkownika-
Skocz do: