IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 (/^.^)/

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Mashū

Mashū


Liczba postów : 2
Join date : 01/08/2014
Age : 26
Skąd : Polska

(/^.^)/ Empty
PisanieTemat: (/^.^)/   (/^.^)/ EmptyNie Sie 03, 2014 12:41 am

       Imię/Imiona i nazwisko:
Mateusz Nowak.

         Pseudonim:
Mati, lub po japońsku Mashu.

             
          Wiek:
16 lat.
             
       Pochodzenie:
Polak.
                     
        Rodzina:
* Ojciec Krystian. Lat 53. Pracuje i jest szefem firmy (niewie jego syn w jakiej).

* Matka Sylwia. Lat 44. Bezrobotna, szuka pracy.

* Brat Karol. Lat 25. Ma jakąś robotę jednak tylko w weekendy pracuje.

             
           Orientacja:
Bi.

                        Grupa:
College.

                  Szkoła:
Zaczyna College.

             Przedmioty/Profil:
Profil Naukowy.

                         Status:
Uczeń.

Charakter:
Dobra, może to napiszę jak najszybciej i jaśniej. Od kiedy skończył szkołę podstawową bardzo zmienił się jego charakter. Przed tym był pełen życia i entuzjazmu. Nie wstydził się pokazywać własnych emocji. Był lekkomyślny i pełen zapału. Natomiast teraz jest nieśmiały ,ale szczery. Można powiedzieć ,że z tchórza zrobił się odważny i samodzielny niż kiedyś. Niedawno mu nie przeszkadzało być w centrum uwagi ,ale teraz bardzo tego nienawidzi. Zawsze był miły i tolerancyjny dla wszystkich ludzi. Rzadko się denerwuję. Ma głęboką wyobraźnie, poczucie humoru, stara się jak najdokładniej, jest pomocny, rozważny, rzetelny ale i też uparty można powiedzieć ,że czasem jak osioł. Traktuje ludzi jak oni go traktują i mogę rzec, iż dla niektórych może być złośliwy. A także dodam też, że jest leniwy oraz lubi czasem długo pospać, a czasem może również nie spać całą noc. Jeszcze tajemniczy i mało mówny jak to twierdzą niektórzy.
                           
Wygląd:
Smukła, wysportowana, młoda sylwetka chłopaka, o jasnej, gładkiej cerze i delikatnych rysach twarzy. Duże jasne niebieskie oczy, zmieszane z kolorem szarym. Krótkie, rozczochrane, gładkie, proste blond włosy, gdzie grzywka opada na lewe oko, zakrywając część twarzy i prawe odsłania ucho. Białe, proste, ładne zęby. Ubiera się zazwyczaj w ciemnobrązową marynarkę z podwiniętymi rękawami, bluzkę z czarno szarymi paskami w poziomie, czarne długie spodnie z podwiniętymi nogawkami lub bez i czarne trampki. Po prostu ubiera się jednocześnie na luzie jak i elegancko również odpowiedni na swój wiek. Najczęściej ma obojętny wyraz twarzy. Inni mogą go ocenić za ponuraka, który ma dziewczęcą sylwetkę. Dlaczego? Ponieważ jego szerokość ramion wynosi 39cm! No ale cóż nikt nie rodzi się perfekcyjnie i nie każdy jest idealny. Dla większość dziewczyn może wydawać się atrakcyjny. Wygląda jak normalny nastolatek... no oprócz tego, że otacza go szara aura.
                   
     Największe wady:
                               ❖Złośliwy,
                            ❖Uparty, Leniwy,
        ❖Wrażliwy. (przynajmniej dla niego to znaczy wada)

                         Zainteresowania:
     Gry, muzyka, Anime, mangi, pływanie, granie na gitarze, czytanie, śpiewanie, pisanie wierszy i rysowanie np. mang.
                   
        Dodatkowe:
Od dziecka był polakiem i mieszkał zawsze w Polsce. Jednak nieustannie zastanawiał się "Czy mógłby i jakby mieszkał za granicą". Od małego za każdym razem marzył tylko o jednym '' By podróżować i..." a o przygodach to tak nie myślał. Chciał w końcu wyfrunąć z gniazda i uciec jak najdalej, aż nagle kiedy jego rodzice zapisali go do szkoły Traditional Royal School! Więc kupili mu w prezencie laptopa, bilet, pieniądze dali, spakowali jego walizki i można powiedzieć, że kopnęli go w tyłek, wyrzucili z domu i radź sobie sam. No ale bezprzesady, tak widział Mati swoimi oczami i jak to dla niego wyglądało. No cóż, wygląda na to, że jego rodzice chcieli mieć spokój. Mashū jest Otaku od pierwszej klasy gimnazjum a nawet i wcześnie... ale o tym za moment.

Narodziny i dzieciństwo Matiego:
Mateusz urodził się 10 Listopada 1997 roku. Jako dziecko był dość energiczny a zarazem spokojny. Nie było z nim dużo kłopotów niż z jego bratem Karolem. W wieku 4 lat chodził do przedszkola i zaprzyjaźnił się w pierwszym roku z jednym Dominikiem. Ich przyjaźń kwitła tak do 3 klasy podstawówki. Od tamtego momentu ich braterskie uczucia... można powiedzieć, że rozpłynęły się. Wtedy odnaleźli nowych przyjaciół i tak na tym się zakończyło wspólna sympatia. Jednak, chwila... co wydarzyło się w przedszkolu i w 1-3? Ach... nic ciekawego. Mashū kiedy zaczął 4 klasę, a właściwie to na imprezie szkolnej... czy jakoś tak, wdał się w bójkę, ale na szczęście znajomi mu pomogli ogarnąć się. Ale... jaki on był wtedy ? Co lubił itd? Już wam mówię. Mati (jak wymieniałam w charakterystyce postaci) był bardziej przyjacielski, rozrywkowy itp. szalony! Wręcz tryskał energią! Niż później... ale o tym wspomnę dopiero jak przejdziemy do jego późniejszych lat. W 5 klasie no na szczęście nie było żadnej bójki chociaż jego poziom agresji prawie przekraczał ponad normy. Szósta klasa... no, no tu już było szarpanie poza terenem szkoły. I nagle bal szusto klasistów... (UWAGA! Tu będzie moment dlaczego z takiego chłopaka zrobił się... no wiecie kogo. [Szara Aura]) Ach... Bal szósto klasistów... Chyba każdy pamięta te piękne i ostatnie chwilę z przyjaciółmi z podstawówki. Mati od czwartej klasy podkochiwał się w jednej koleżance z klasy. Nazywała się Kamila. (No ale przejdźmy do rzeczy) W czasie balu chciał jej wyznać swe uczucia. I powiedział! Jednak ona strzeliła tekst "Hmm... To miłe. Jesteś naprawdę miły ale chciałabym cię o coś zapytać... Czy możesz mnie umówić ze swoim kolegom...?" Normalnie, strzał w dziesiątkę! Załamał się chłopak i tak o to już inaczej podchodził do życia... no prawie bo dopiero kiedy zaczął chodzić do gimnazjum jego charakter się zmienił. A... chwilka muszę jeszcze dodać, że przed rozpoczęciem roku w gimnazjum, obciął sobie włosy na takie jakie ma teraz w akademiku. No trochę mu urosły włoski ale nie, aż tak bardzo jak kiedyś miał. W klasach 4-6 jego kudły sięgały... no można powiedzieć, że do ramion a nawet jeszcze tak 4 cm. Dobrze, teraz powiem wam krótko o gimnazjum. W gimbazie... no tak już jest w tych czasach, że młodzież zostaję przezywana przez rówieśników i tym dotkniętym został Mati. Ale dał radę chłopak i przetrwał te ciężkie chwilę. A w sprawię jego charakteru... Tak tu jest zupełnie inna osoba niż przedtem. Bardziej to mu dokuczali koledzy z klasy niż jacyś inni. No ale go już nic nieruszało i był twardy. Ale był jednym z niewielu Otaku w jego szkolę. I nie mógł założyć Clubu Mangi, więc sam w domu czytał, oglądał, kupował na różnych stronach dla Otaku. Ogólnie w gimnazjum nic ciekawego nie działo się tak bym od razu to pisała.


Co lubi a czego nie:
Od dziecka uwielbiał rysować i śpiewać. Ogółem lubił dobrze się bawić z dreszczykiem adrenaliny. Nienawidził tylko sprzątania pokoju i jedzenia z brokułami, jak to już dzieci. Kiedy był trochę starszy zaczął interysować się muzyką np. klasyczną, rap, rock itp. I kiedy dostał na komunię Świętą gitarę akustyczną od kuzynów, zaczął fascynować się także graniem na instrumentach. A o grach komputerowych to ja może już nie wspomnę... Jeszcze starszy lubił np. czytać książki i pisać np. wiersze (ale to raczej z nudów). Ach... gimnazjum, wtedy to nienawidził uczyć się... no ale musiał. Wtedy to polubił mangi, Anime i słuchanie piosenek J-Pop, K-Pop. Aż do dziś.
Inne informacje/informacje dodatkowe:
Jakie ma fetysze? Jeśli ma fetysze... ale woli o tym nie rozpowiadać dookoła, sami wiecie.
Kiedy dziwnie się zachowuję? Dziwnie zachowuję się wtedy, kiedy zbiża się do osoby, która mu się podoba. Np. W takiej sytuacji mógby zacząć się rumienić (co jest to rzadkie u niego), lekko pocić się, niewyraźnie mówić, unikać danej osoby.

                 
   Miejsce zamieszkania:
                             Akademik.

           
        Wykonywany zawód:
On i praca? Heh... A tak naprawdę to szuka xd.
Powrót do góry Go down
Leighton
Ogrodnik
Leighton


Liczba postów : 304
Join date : 23/02/2014
Age : 31
Skąd : Szwecja, Stockholm

(/^.^)/ Empty
PisanieTemat: Re: (/^.^)/   (/^.^)/ EmptyNie Sie 03, 2014 2:31 pm

Oj, to będzie kilka uwag. Ale się nie bój, pomożemy!

  • Nie używamy ani w KP, ani w postach fabularnych emotikon! Na OT jest to dozwolone, tutaj nie. Proszę mi to poprawić w trymiga!
  • Zrobiłeś centerowanie, ale użyłeś też spacji, przez co całość jest z lekka nieuporządkowana, lecz to nie jest aż tak ogromny grzech, spokojnie.
  • Praktycznie wszystko pogrubiłeś.. No, nie do końca, aczkolwiek większość jest pogrubiona. Zastosowałeś to w taki sposób, że nagłówki pól do uzupełnienia zlewają się z całością, co daje nieestetyczny efekt.

A teraz pomijając kwestie estetyki (tutaj musisz obowiązkowo to wszystko poprawić)..
Cytat :
* Ojciec Krystian. Lat 53. Pracuje i jest szefem firmy (niewie jego syn w jakiej).

  • Nie wie w jakiej? Nie mają bliskiego kontaktu? Nie wspominał nigdy o tym Mateuszowi? Ale bardziej mnie razi brak poprawności gramatycznej w nawiasie. Może: "Ojciec, Krystian. Lat 53. Pracuje i jest szefem firmy (syn nie wie, jakiej konkretnie firmy)."?
  • 16 lat? Przez sekundę zastanawiałem się, czy nie pomyliłeś grup, aczkolwiek zorientowałem się, że nie napisałeś wieku z rocznika, a uwzględniając bardziej datę dzienną. 17 lat, tak?
  • Aczkolwiek to nie zmienia faktu, że źle napisałeś profil. Profile dla College dostępne są tutaj: KLIK! Nie mamy profilu naukowego, mój drogi!
  • Nie, nie, nie. Nie ma pisania 'jak najszybciej'. Przez to masz w charakterze jedynie 145, a w wyglądzie 140 słów, gdy wymagane jest w obu polach 250 słów. Nie mogę Ci sprawdzić tego, póki nie dopiszesz.
    Cytat :
    Mashū jest Otaku od pierwszej klasy gimnazjum a nawet i wcześnie... ale o tym za moment.
    Cytat :
    Bal szósto klasistów...
    Cytat :
    szusto klasistów...

  • Masz literówki, błędy językowe i braki w przecinkach, a to jestem w stanie stwierdzić nawet ja. Przykłady powyżej. Przejrzyj kartę, przeczytaj ją sobie po cichu, jeśli to Ci pomoże i wyczuj pauzy. Jestem w stanie nawet Ci pomóc, lecz te literówki naprawiasz sam.
    Cytat :
    Największe wady:
                                  ❖Złośliwy,
                               ❖Uparty, Leniwy,
           ❖Wrażliwy. (przynajmniej dla niego to znaczy wada)

  • Nie zostałbyś pobity, gdybyś rozdzielił 'uparty' i 'leniwy'. W końcu jedno nie ma tak dużo do drugiego.
    Cytat :
    Od dziecka był polakiem i mieszkał zawsze w Polsce.

  • Rozumiem, mieszał od narodzin w Polsce, lecz.. "Od dziecka był polakiem"? 'Polak' powinno zostać napisane z dużej litery, a ten dodatek jest zbędny. Przecież nie można być Polakiem od tygodnia, nieprawdaż?
  • Punkt Dodatkowe: odnosi się do informacji dodatkowych, zatem możesz tam zawrzeć wszystkie ciekawostki, dziwactwa pana Nowaka, ewentualne fetysze, upodobania kulinarne, czy inne. Proszę, zlep to. Rozbiłeś to tak, że człowiek się musi naszukać!
  • W przeszłości niepotrzebnie opisałeś fryzurę postaci. Czy ona była taka istotna?
    Cytat :
    Pochodzenie:
    Polak.
  • Nie, nie, Mashū. Pochodzenie, nie narodowość. Urodził się w Polsce, prawda? W takim razie tak napisz. O, miasto też możesz.

To tyle, ale prawdopodobnie coś mogłem przeoczyć, bądź o czymś zapomnieć. Zapadł wyrok! Czekamy na poprawę.

    Do poprawy.
Powrót do góry Go down
 
(/^.^)/
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Yaoi Gakuen :: Postaci :: Akta postaci-
Skocz do: