IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyNie Sty 12, 2014 3:28 pm

Jak wiecie bądź dopiero się dowiadujecie, w naszej szkole istnieje coś takiego jak szkolna gazetka. Oczywiście jest ona wynikiem pracy członków redakcji, a takich, póki co, brak. Oczywiście mógłbym sam zajmować się gazetką szkolną, ale słuchając rad niektórych osób z forum, postanowiłem zamieścić tutaj ogłoszenie. Mam zamiar zwerbować parę osób, dzięki którym gazetka nabrałaby nowego, świeższego wyglądu. Jeżeli znajdzie się ktoś chętny na dane stanowisko, zostanie on przetestowany razem z resztą zgłoszonych osób kandydujących na dane stanowisko. Jeśli z każdego stanowiska będzie chętna tylko jedna osoba, to formą testu będzie współpraca nad jednym wydaniem gazetki. Wtedy wspólnie, obaj aktualni członkowie, zadecydują czy kandydujący jest wystarczająco dobry. Jeśli więcej osób zgłosi się na jedno stanowisko, robimy, jak wcześniej już wspomniałem, mały test ich zdolności, w zależności od pozycji jaką będą chcieli zająć. Dla każdej roli będzie przypisywany odrębny test. Poniżej podaję całkowity skład redakcji szkolnej gazetki oraz wolne miejsca w jej progach.

Redaktor naczelny: Moran
Główny grafik:
Pomocny grafik:
Tekściarz:
Edytor:
Szpieg: Kotori
Joker: Gregor

Redaktor naczelny - osoba, która założyła szkolną gazetkę, popchnęła ją do działania. Razem z resztą ekipy decyduje o tym, co będzie zawarte w danym numerze. Głównie od niej zależy, czy dane wydanie wyjdzie czy trzeba je jeszcze udoskonalić. Jej zdanie decyduje o tym, czy numer gazetki zostanie wydany, czy też nie.

Główny grafik - zajmuje się oprawą graficzną całej gazetki. Dba o jej ogólny wygląd, najmniejszy szczegół. To on ma ogólny zarys wyglądu gazetki, decyduje o jej kolorystyce i w jego rękach redaktor naczelny zostawia estetykę wyglądu gazetki.

Pomocny grafik - jak sama nazwa wskazuje, pomaga on głównemu grafikowi. Gdy powyższy nie ma czasu, nie może z czymś zdążyć, potrzebuje pomocy, zwraca się do pomocniczego grafika, a ten ma za zadanie spełnić jego potrzeby (graficzne). Może zajmować się drobnymi poprawkami, wyszukiwaniem zdjęć i tym podobnymi.

Tekściarz - człowiek, który ma za zadanie mniej więcej opisywać dane wydarzenie. Czyli, gdy plan wydania jest już gotowy, redaktor naczelny dzieli się z nim pracą. Sam wykonuje mniej więcej połowę pracy, która następnie ląduje u edytora.

Edytor - bardzo pomocna i niezwykle potrzebna osoba, która będzie edytować tekst napisany przez redaktora naczelnego oraz tekściarza. Ma prawo ich ochrzanić za niedbalstwo, ale nie może oddawać pracy nie poprawionej do redaktora.

Szpieg - najważniejsza osoba w całej redakcji. To ona ma za zadanie dostarczać najświeższe informacje redaktorowi, który następnie na ich podstawie sporządzi plan wydania. Wie on o wszystkim, co się dzieje zarówno na fabule jak i na czacie (SB - czyli wyłapanie najzabawniejszej rozmowy miesiąca i jej spisanie, udokumentowanie, reszta musi być kompatybilna z fabułą).

Joker - ten osobnik wcale nie ma tak łatwo jak w grze w karty. Otóż jego zadaniem jest wymyślenie i zrobienie rozrywkowego panelu w każdym wydaniu gazetki. Może to być krzyżówka, rebus, horoskop, dosłownie wszystko. Ale to on musi wymyślić jak to by wyglądało. Ewentualnie ten osobnik może proponować różne konkursy w gazetce, żarciki sytuacyjne o postaciach i temu podobne rzeczy.

Wszyscy chętni niech zgłaszają się w tym temacie. Zgłoszenia będziemy przyjmować do póki nie znajdą się wszystkie osoby. Podchodźcie do sprawy poważnie, ponieważ taka praca mimo wszystko do czegoś zobowiązuje. Nieodzowny w takiej współpracy jest kontakt, np. podczas konferencji (pisemnej).


Ostatnio zmieniony przez Noah dnia Nie Cze 22, 2014 8:42 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyNie Cze 08, 2014 9:43 am

Serio nikt nie chce? Będzie nam smuuuuuutno D:
Powrót do góry Go down
Satori
Kapitan sekcji gimnastycznej
Satori


Liczba postów : 545
Join date : 13/01/2014

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyPon Cze 09, 2014 8:37 pm

Ja mogę chcieć, ale interesowała by mnie posada Tekściarza albo Edytora.
Powrót do góry Go down
Gregor
Melancholik
Germanista
Nauczyciel filozofii
Gregor


Liczba postów : 1323
Join date : 13/01/2014

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyCzw Cze 12, 2014 6:20 pm

Tekściarz, edytor albo joker... to ostatnie pasuje mi najbardziej, mam doświadczenie w tworzeniu zagadek logicznych i kilka pomysłów na rubrykę ze śmiesznymi różnościami.
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptySob Cze 21, 2014 9:27 pm

Satoś więc wybierz co ci odpowiada bardziej. Ja widzę cię w pierwszej opcji. Gregor skoro odpowiada ci joker, więc mogę ci go dać, tylko pytanie czy chcesz go na 100 %.
Powrót do góry Go down
Przychlast

Przychlast


Liczba postów : 32
Join date : 17/06/2014
Age : 79
Skąd : Warszaffka!

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyNie Cze 22, 2014 6:57 pm

A ja mam takie pytanko - mogłyby być ze dwie/trzy/więcej osób na Jokera? Bo tam łamigłówki łamigłówkami, ale (nie licząc tego, że KTOŚ MI CIĄGLE DAJE BANY NA CB HMPF HMPF) ja i Leighton nie pytałem go o to ale się nadaje bez dyskusji niech coś robi poza akceptowaniem kart możemy mieć taką swoją małą część w gazetce w części bardziej rekreacyjno-rozrywkowej, niż informowatywuryjącej, że no. Krótkie komiksy, gagi, rysunkowa część gazetki ze strony użytkowników, która dotyczy naszego forum.
Albo po prostu trza zrobić co miesiąc konkurs i trzy najlepsze obrazki/komiksy sytuacyjne by trafiały do gazetki, czy coś.

NO BO MAMY TYLE UTALENTOWANYCH LUDZI NA FORUM A ONI ALBO SIEDZĄ TYLKO W "O NAS" ALBO NAWET NIE POKAZALI, ŻE RYSUJO, NO KURDE BLADE PROSZE JA KOGO. >:C
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyNie Cze 22, 2014 7:36 pm

Ktoś musi Was, dzieci drogie, ogarniać i popchnąć do działania, więc zgłaszam się na pana Naczelnego. Wiem, że się cieszycie. xD
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyNie Cze 22, 2014 8:16 pm

Chlast w sumie dobry pomysł. Mam rozumieć, że chodzi o wstawianie rysunków innych użytkowników, komiksy, czyli tak jakby kącik artystyczny? I ile osób miało by się nim zajmować.

Oj Moran Moran, z racji, że miałem z Tobą styczność, zgadzam się. Zobaczymy jak ci pójdzie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyNie Cze 22, 2014 8:40 pm

Zastanawiam się i zastanawiam... Chciałem zgłosić się do rangi szpiega, o ile jest to możliwe.
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyNie Cze 22, 2014 8:41 pm

Wierze Kotori, że wiesz o sprawach, o których ja nie wiem, także dam ci tą szanse >D
Powrót do góry Go down
Samael
Postać zawieszona
Samael


Liczba postów : 273
Join date : 15/01/2014

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyPon Cze 23, 2014 8:58 am

Mogę być tekściarzem? Nudzi mi się tak bardzo w życiu D: (bo grafikiem to nie, bo ja się tak bardzo na kodowaniu nie znam, sory >D)
Powrót do góry Go down
Satori
Kapitan sekcji gimnastycznej
Satori


Liczba postów : 545
Join date : 13/01/2014

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyPon Cze 23, 2014 11:43 am

Chcę na 100% być Tekściarzem

p.s A może mógłbym być Tekściarzem na pół z Samael'em?? No jeśli by chciał oczywiście, dzielić się ze mną pracą
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyPon Cze 23, 2014 12:13 pm

*Postanawia dorzucić swoje dwa czy trzy grosze.* Myślę, że tekściarzy potrzeba więcej niż jednego. Jednak jak tak patrzę, to przydałby się edytor. Sugeruję, by Gregor zajmował się także edytowaniem, ja też mu pomogę w miarę swoich skromnych edytorskich możliwości. Hmmm?
Powrót do góry Go down
Przychlast

Przychlast


Liczba postów : 32
Join date : 17/06/2014
Age : 79
Skąd : Warszaffka!

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyPon Cze 23, 2014 12:50 pm

Tak, Noah, mniej więcej coś w tym stylu. Pilnować takiego kącika może Joker, zaganiałby ludzi do pracy, zbierałby propozycje od użytkowników, ale też i znajdywał (albo jakaś osoba towarzysząca by to robiła) ludzi na forum, którzy jeszcze nie ogarniają gazetki, a się nadają na rysowników. Można robić czelendże i konkursy w stylu "kto najlepiej zilustruje tekst miesiąca" i tak dalej. xD
Trzeba jakoś ubarwić tę gazetkę o własne rzeczy, nie tylko arty z głębi internetów. 8D

I w ogóle jak tak teraz patrzę to może lepiej zmienić nieco koncepcję, żeby nie była tylko i wyłącznie jedna osoba do każdej fuchy, a na przykład byłby taki sobie główny edytor i miałby swoje prawe ręce i nogi w postaci innych ludzi, którzy też by się skusili na edytowanie tekstów, tak jak tam Moranek proponował się do Grega doczepić wyżej. Tak samo z tekściarzami, jak u Samaela i Satoriego. I tak daaalej i tak dalej. U kno what I mean? <3
Powrót do góry Go down
Gregor
Melancholik
Germanista
Nauczyciel filozofii
Gregor


Liczba postów : 1323
Join date : 13/01/2014

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyPon Cze 23, 2014 12:53 pm

Dżokerować będę z przyjemnością.
Mhm, mogę zająć się poprawianiem błędów przed ostatecznym opublikowaniem treści, nie ma sprawy. Moranowa pomoc też się przyda.
A to z rysunkami - dział grafiki? Czemu nie.
I nie widzę problemu, bym ogarniał większą ilość twórców.
Tylko prosiłbym o przemyślenie wszystkich za i przeciw sto razy, żeby nie było jak z zapisywaniem się na event, że zgłasza się dziesięć osób, a piszą dwie.
Powrót do góry Go down
Noah
Vice–przewodniczący Rady Uczniowskiej
Noah


Liczba postów : 156
Join date : 08/11/2013
Age : 32

Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. EmptyPon Cze 23, 2014 1:40 pm

Więc zgadzam się na wszystko. Moran jako, że jesteś naczelnym to proszę cię, abyś w temacie gazetki utworzył nowy temat, w którym wpiszesz osoby, które są na danym stanowisku i od tej pory ty będziesz ich przyjmował pod swoje skrzydła. Możesz dopisać, że osoby chętny, które chcą uczestniczyć w gazetce niech piszą do Ciebie na PW. Bo ja jeszcze muszę eventy ogarnąć xD Także ten temat zamykam. Kopiuj co chcesz. xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty
PisanieTemat: Re: Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.   Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki. Empty

Powrót do góry Go down
 
Poszukiwania członków redakcji szkolnej gazetki.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Yaoi Gakuen :: Ważne informacje :: Ogłoszenia :: ∎ Od administracji-
Skocz do: